
Elektronika
Zobrazeno 253. – 288. z 301 výsledků
-

Motor vci 0702 pro dual ballbearing – 27000kv (4pcs) – vci
-

Motor vci 0702 pro dual ballbearing – 30000kv (4pcs) – vci
-

Motor VCI 0702 PRO Lite – 23000kv (4ks) – VCI
-

Motor VCI 0702 PRO Lite – 27000kv (4ks) – VCI
-

Motor vci 0802 pro – 25666kv (4ks)
-

Motor VCI 2207 LT Racing – 2160KV – VCI
-

Motor vci 2207 pro – 2100kv – edice spark – vci
-

Motor vci 24k 2306 – 1950kv – vci
-

Motor VCI ARES 2808 – 1350KV – VCI
-

Motor vci spark 1102 – 13000kv (2ks) – vci
-

Motor vci spark 1103 – 11000kv (2ks) – vci
-

Motor VCI Spark 1202 – 11000KV (2 ks) – VCI
-

Motor VCI Spark 1203 – 10000kv (2ks) – VCI
-

Motor VCI Spark 1203 – 7000kv (2ks) – VCI
-

Motor VCI Spark 1204 – 5600kv (2ks) – VCI
-

Motor vci spark 1204 – 8250kv (2ks) – vci
-

Motor VCI Spark 1403 – 4300kv – VCI
-

Motor VCI Spark 1507.2 – 3900KV – VCI
-

Motor vci spark 2203.4 – 2550kv – vci
-

Motor vci titan 2306 – 1850kv – vci
-

Motor Velox v1507 hřídel 5mm – 2700kv – t-motor
-

Motor Velox v1507 hřídel 5mm – 4100kv – t-motor
-

Motor Velox V2207 V3 – 1750kv – T-Motor
-

Motor Velox V2207 V3 – 2050kv – T-Motor
-

Motor velox v2306 v3 – 1500kv – t-motor
-

Motor Velox V2306 V3 – 1750kv – T-Motor
-

Motor wasp major evo – 22.6-6.6 2160kv – rcinpower
-

Motor Wasp Major V2 – 22.6-6.6 2100KV – Rcinpower
-

Motor wasp major v2 – 22.6-6.6 2160kv edition champion – rcinpower
-

Motor wire shield 5mm (10pcs)
-

Motor x-nova cinelifter line sk series 3220 – 490kv (kus)
-

Motor X-NOVA Cinelifter Line SK Series 3220 – 700KV (kus)
-

Motor x-nova lightning v2 2203.5 – 2800kv (kus)
-

Motor x-nova lite v2 2207 – 1980kv (kus)
-

Motor xing 1504 3100kv black – iflight
-

Motor xrotor 2207.5 – 1980kv – hobbywing
Elektronika: jak vybrat správné zařízení podle reálného využití
Univerzální oddělení elektroniky spojuje dohromady produkty, které spolu nemají nic společného: smartphone za 200 € a externí pevný disk za 45 € řeší odlišné potřeby s odlišnými kritérii výběru. Než nakoupíte, je třeba vědět, co vlastně chcete vyřešit: baterii, která vydrží celý den, úložiště, které se nezaplní za šest měsíců, nebo prostě nabíječku, která nahradí tu, o kterou jste minulý týden přišli.
Smartphony a tablety: výdrž baterie a úložiště především
U smartphonu střední třídy vydrží baterie 5000 mAh 24 až 30 hodin při smíšeném používání (hovory, sociální sítě, prohlížení internetu). Pod 4000 mAh se denní nabíjení stává nutností, což baterii rychleji opotřebovává: většina lithium-iontových článků ztrácí po 500 kompletních nabíjecích cyklech 20 % kapacity, tedy zhruba po 18 měsících intenzivního používání. Co se týče úložiště, 128 GB stačí na běžné používání s fotkami a aplikacemi; 256 GB je nutných, jakmile pravidelně natáčíte ve 4K nebo si ukládáte hudbu lokálně.
Notebooky: RAM a SSD jsou důležitější než procesor
Úzkým hrdlem levného notebooku téměř nikdy není procesor, ale RAM. 8 GB umožní běh prohlížeče s desítkou karet a textového editoru bez zpomalení; pod touto hranicí se aktivuje diskový swap a vše se zpomalí, i s výkonným procesorem. SSD změní vnímání rychlosti více než rychlý pevný disk: doba spuštění klesne z 45–60 sekund u HDD na 8–12 sekund u SSD NVMe.
Audio a příslušenství: co ospravedlňuje rozdíl v ceně
Mezi Bluetooth sluchátky za 30 € a modelem za 150 € nespočívá rozdíl jen ve značce. Záleží na audio kodeku: SBC, standard nejnižší třídy, silně komprimuje a vnáší do videa znatelné zpoždění; aptX nebo AAC toto zpoždění snižují a lépe reprodukují výšky. Aktivní potlačení hluku spotřebovává baterii: sluchátka s deklarovanou výdrží 30 hodin často klesnou na 20–22 hodin při trvale zapnutém ANC.
U nabíječek a kabelů je užitečným ukazatelem výkon ve wattech, ne cena na štítku. USB-C nabíječka 65W PD nabije smartphone na 50 % za 20–25 minut a zůstává kompatibilní s většinou ultrabooků; pod 20W trvá plné nabití smartphonu déle než dvě hodiny.
Chytrá domácnost: kde začít, aniž byste měnili úplně vše
Spotřebitelská domácí automatizace stojí na dvou konkurenčních principech: Wi-Fi, jednoduché na instalaci, ale náročné na šířku pásma, jakmile se počet zařízení zvyšuje, a Zigbee, které vyžaduje hub, ale lépe zvládá zátěž v síti s více než 15 připojenými zařízeními. Pro začátek stačí chytrá zásuvka a žárovka k otestování ekosystému, než investujete do kamery nebo zámku – dvou kategorií, kde se stabilita sítě stává rozhodujícím kritériem.
- Lehké kancelářské použití: 8 GB RAM, SSD 256 GB, výdrž 8 hodin a více
- Foto/video použití: 16 GB RAM, SSD 512 GB, kalibrovaný displej
- Denní poslech: kodek aptX nebo AAC, výdrž 25 hodin a více s aktivním potlačením hluku
Zákonná záruka shody pokrývá u nového zboží ve Francii dva roky a platí od prvního zjištěné vady, bez nákladů pro kupujícího po tuto dobu. U repasovaného zboží se délka záruky liší podle prodejce: někdy klesá na 6 nebo 12 měsíců – bod, který je třeba ověřit před nákupem, ne až po první poruše.
Jak vybrat správnou elektroniku pro FPV dron podle velikosti rámu?
Rozhodující je velikost rámu. Pro 5palcové freestyle drony volte stack 30,5 × 30,5 mm s regulátorem 45–60 A a motory 2207. Pro 3palcové cinewhoopy stačí stack 20 × 20 mm a 35 A. U 7palcových long range strojů sáhněte po 60 A a napájení 6S. Vždy zkontrolujte rozteč montážních otvorů rámu před nákupem.
Jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním FPV přenosem?
Analogový systém (5,8 GHz, VTX 25–800 mW) má minimální latenci kolem 20 ms, nízkou cenu a při rušení degraduje postupně. Digitální FPV přenos obrazu nabízí HD kvalitu a čitelnou telemetrii, ale při ztrátě signálu obraz zamrzne skokově. Analog vyhovuje závodníkům a začátečníkům, digitál spíše pilotům natáčejícím video.
Jak pečovat o LiPo baterie a elektroniku dronu?
Skladujte LiPo články na skladovacím napětí 3,8 V na článek, v nehořlavém vaku a při 15–25 °C. Nikdy nenechávejte plně nabité baterie déle než dva dny. Po pádu zkontrolujte pájené spoje na regulátoru a stav konektorů XT60. Údržba LiPo baterií pro FPV dron prodlouží životnost běžně na 150–300 cyklů.
Pro koho jsou vhodné hotové stacky a pro koho samostatné komponenty?
Hotový stack (letový kontrolér a ESC v jednom balení) ocení začátečníci a piloti, kteří chtějí rychlou stavbu bez řešení kompatibility konektorů. Samostatné komponenty pro stavbu FPV dronu dávají smysl při opravách, netypických rámech nebo když potřebujete konkrétní procesor F7 či vyšší proudovou rezervu. Cenový rozdíl bývá 15–25 %.